Sunday, 23 February 2020
يكشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
 

نامه به ستاد اصلاح طلبان

نامه ذیل در چندین وبلاگ فردا پنجشنبه جهت امضا به چاپ خواهد رسید . از مسئولین سایتها تقاضا دارم که به درج آن در صورت تمایل در روز جمعه اقدام نمایند. ذکر آدرس وبلاگها نیز ضروری ست. به آدرس وبلاگ من جهت یافتن آدرس امضا کنندگان اولیه متن روز پنجشنبه مراجعه نمائید
.

-
نامه به ستاد اصلاح طلبان

نامه ذیل در چندین وبلاگ فردا پنجشنبه جهت امضا به چاپ خواهد رسید . از مسئولین سایتها تقاضا دارم که به درج آن در صورت تمایل در روز جمعه اقدام نمایند. ذکر آدرس وبلاگها نیز ضروری ست. به آدرس وبلاگ من جهت یافتن آدرس امضا کنندگان اولیه متن روز پنجشنبه مراجعه نمائید
.
با تشکر م. آذری


http://360.yahoo.com/my_profile-XDDwzNo8erXOyRXiMrjKjW_9;_ylt=AkjFJYz6aUNnJx7QysS8_yykAOJ3
..............................................

نامه سرگشاده تعدادی از وبلاگ نویسان یاهو 360 به ستاد ائتلاف اصلاح طلبان

ما، جمعی نشسته بر «تارنویس»هایی چند، گرد آمده در گردونه­ای مجازی و رخصت یافته به فرصتی که به یُمن صنعتِ بی­گانگان، فراهم شده. وبلاگ­نویسان یا به تعبیری پارسی، «تارنویسان» مجموعه­ای به نام «سی صد و شست».

و شما، گروهی که در تقسیم­بندی­های سیاسی، «اصلاح­طلب» خوانده می­شوید. طرفداران تغییر و اصلاح در ساختارها و بنیان­ها. جانبداران تعمیر فرهنگ و اقتصاد، تنش زدایی و صلح، گفت­وگوی تمدن­ها و سرانجام، دموکراسی برای ایران. که شعارتان ایران برای ایرانیان است.

ما کیستیم؟

جمعی وبلاگ­نویس که تعدادمان قریب به یکصدهزار تن می­رسد.در مجموعه­ای که پیش از این نام­اش بردیم: «وبلاگ­های سی صد و شست».

ما برآمده از متن مردم­ایم. همان مردمی که ده سال پیش، به سیدمحمدخاتمی رأی «آری» دادیم و او را بر مسند ریاست جمهوری نهادیم. ما همان­ها هستیم که دست یاری به سوی شما دراز کردیم و صندلی­های مجلس ششم و شورای شهر را به شما تقدیم کردیم تا بنشینید و برای صلاح و اصلاح مملکت، قانون بگذرانید.

ما گشت­آور همان مردمی هستیم که در کوچه و بازار، زندگی می­کنند، کسب و کار دارند، دانشجوی­اند یا تدریس می­کنند. زنان خانه­دار، جوانان بی­کار، جوانان شاغل، خارج نشینان، هجرت گزیدگان، درخانه ماندگان و از خانه راندگان. و در نهایت؛ مردم عادی ایران.

تنها تفاوت ما با دیگر مردم ایران، در نوشتن ماست. می­نویسیم چون هستیم و صد البته؛ چون هستیم، می­نویسیم.

شما، سیاست­مداران و سیاست­ورزانی هستید که در آینده­ای نزدیک، به آزمون انتخابات خواهید رفت. گروهی از سوی مردم برگزیده می­شوند و گروهی در پشت درهای ورودی به مجلس شورای اسلامی، خواهند ماند.

شما کارنامه­ای دارید که ما امروز قصد قضاوتش را نداریم. خوب یا بد؛ مهم نیست. که مردم ایران، مردمی بخشنده و فراموشکارند. می­بینند، می­دانند، می­فهمند ولی چیزی به روی خود نمی­آورند.

ما هر یک، دارای وبلاگ­هایی هستیم که بعضا ً بازدیدکنندگان­مان از سایت­های بزرگ اخبار و اطلاعات و یا گروه­های فعال سیاسی داخل و خارج از کشور، بیش­تر است. در میان ما کسانی هستند که در هر هفته بیش از ده هزار بازدید کننده­ی ثبت شده دارند که از میان آن، نیمی از ایشان، دارای فعالیت­های نوشتاری در سطح بالا هستند و این مهم یا در سطح وبلاگ­نویسان ایرانی نیست یا اگر هست تا بدین پایه، گسترده و مردمی نخواهد بود.

این مجموعه­ی نوشتاری ـ فرهنگی، که نماینده­ی جامعه­ی وبلاگ­نویسان مردمی ایران نیز می­توانند لقب بگیرند، از نامزدهای اصلاح طلب در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، پرسش­هایی دارند. و این پرسش­ها، همان سؤالاتی ست که مردم عادی در کوچه و بازار از خود می­پرسند.

می­دانیم که امروز شما تریبون گسترده­ای در اختیار ندارید، گستره­ی وسایل ارتباطاتی برای­تان اندک و محدود است. می­دانیم که هزینه­های رساندن صدای شما به گوش مخاطبان، بسیار است. می­دانیم که توان مالی شما، پاسخ­گوی پوشش کشوری برای برگزاری جلسات پرسش و پاسخ نیست.

ما این فرصت را به شما می­دهیم تا پرسش­های­مان را پاسخ گویید و ما نیز به نوبه­ی خود، انعکاس دهنده­ی پاسخ شما خواهیم بود. و این به مثابه آن است که جمعیتی به مقدار ورزشگاه آزادی، در اختیار شماست تا بشنوند و بدانند که اگر اصلاح­طلبان دوباره فرصت تقنین را به دست آورند، چه خواهند کرد؟

شما ـ خود ـ نیک می­دانید که سال­ها پیش، مردم را وعده­ها دادید و از آن پس، وعده­ها را عمل نکردید. خواستید و نتوانستید، یا نخواستید و می­توانستید، دیگر امروز برای ما مهم نیست. گرچه حافظه­ی تاریخ، سرانجام شما را نیز خواهد سنجید. اما امروز، توقع داریم به دور از هرگونه «سیاست­بازی» و در لفافه سخن گفتن و به تعبیری «طفره رفتن از پاسخ»، به ما جواب دهید!

ما وبلاگ­نویسان سی­صدوشست از شما می­پرسیم:

� آیا اصلاح طلبان حاضرند از منشور بیست ماده ای کمیته دفاع از انتخابات آزاد حمایت کنند ؟ و اگرنه، چرا ؟

� آیا اصلاح طلبان متعهد میشوند که در مجلس طرحی برای تبدیل نظارت استصوابی به نظارت استعلایی بیاورند؟

� آیا اصلاح طلبان حاضرند در مجلس طرحی بیاورند که شرط انتخاب شدن را فقط به التزام به قانون اساسی محدود کند ونه " اعتقاد و التزام به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت فقیه "؟

� آقای احمدی نژاد خواهان نظارت بر انتخابات امریکا شد وکسی نه در ایران و نه در امریکا آنرا مغایر با عزت و و شرف مردم امریکا تلقی نکرد. چرا آقای موسوی لاری نظارت نهاد های بین المللی بر انتخابات ایران را توهین به ملت ایران میداند؟

� آیا اصلاح طلبان حاضرند از برابری حقوقی زن و مرد دفاع کنند؟

� نظر شما در رابطه با نحوه پوشش زنان چیست؟ آیا حاضرید در رابطه با پوشش زنان، نظر فعالین کمپینگ یک میلیون امضاء را رعایت کنید؟

� آیا حاضرید که از برابری حقوق و آزادی زبان و فرهنگ مادری برای کلیه قومیت های ترک و فارس و کرد و بلوچ و عرب در چهارچوب کشور عزیزمان ایران ،دفاع کنید؟

� آیا حاضرید از تشکیل و آزادی احزاب ، سازمانهای جامعه مدنی، سندیکاها، کانون های مستقل، حمایت کنید؟

� آیا حاضرید که شرایط فعالیت های اقتصادی را به نحوی تنظیم نمائید که امکان فعالیت های اقتصادی برای آحاد مردم ایران در شرایط برابر و بدون اعمال نفوذ باند های مافیای اقتصادی و انحصار طلب و در شرایط رقابت سالم ، فراهم کرده و در تصویب قانون مبارزه با انحصار ، حرکتی جدی و قاطع ، انجام دهید؟

� موضع صریح شما در خصوص سازمان تجارت جهانی و اقدام عملی نسبت به پیوستن بدان چیست؟

� برنامه شما در خصوص جذب سرمایه های خارجی در راستای ایجاد بستر و زمینه های جهش اقتصادی ، همچمین در رابطه با ایجاد بازار های مشترک منطقه ای در چهارچوب موافقت نامه سازمان تجارت جهانی ، چیست؟

� نظر شما در رابطه با کنترل و نظارت بر اموال و درآمد نهاد هائی مانند آستان قدس رضوی ، کمیته امداد ، اوقاف، بنیاد مستضعفان و نهادهای مشابه ، چیست؟

� برنامه شما برای حل معضل بیکاری و تورم فزاینده چیست؟

� نظر شما در رابطه با استقلال باشگاه ها و فدرسیوان های ورزشی و عدم دخالت دولت به طور مطلق ،چیست؟

� چه برنامه ای جهت حل معضل ترافیک تهران و دیگرکلان شهر ها دارید؟

� آیا از نظر شما، سهمیه بندی بنزین باید ادامه پیدا کند؟

� برنامه شما برای فراهم آوری و نهادینه سازی سیستم فراگیر بیمه و تامین اجتماعی برای کلیه آحاد ملت ایران چیست؟

� برنامه شما جهت حفاظت از محیط زیست بطور اعم و ساماندهی صنایع آلوده کننده بطور اخص چیست؟

� برای كنترل بحران ایدز و اعتیاد، چه برنامه ای دارید؟

� در خصوص پدیده زنان خیابانی و تحت پوشش قرار دادن آنها ، چه برنامه ای دارید؟

� آیا موافقید استفاده از نیروگاه های هسته ای و غنی سازی اورانیوم در رادیو - تلویزیون و مطبوعات به بحث عمومی گذاشته شود؟

� آیا موافقید که ایران با امریکا روابط عادی دیپلماتیک داشته باشد؟ و اگر پاسختان آری است نظرتان در مورد مذاکره بی قید و شرط و مستقیم چیست ؟آنرا به پیش خواهید برد؟

� آیا با الغای قانون چند همسری موافقید؟

� آیا حکم حکومتی را بدعتی در قانون گذاری و کشور داری و مانعی برای رشد فرهنگ آزادی و دموکراسی درمیان ملت می دانید ؟ و اگر نه، چرا ؟

� اختلاف فاحش بین فقیر و غنی ، تورم سرسام آور و دیگر مشکلات اقتصادی را ، با توجه به زمامداری دولت در دست آقای احمدی نژاد ، چگونه می خواهید مهار کرده و آنرا کاهش دهید ؟

� با توجه به اينكه اصل 168 قانون اساسي كلي است و قابليت تفسير متنوع و سليقه اي دارد آيا طرحي براي پيشنهاد قانوني با موضوع جرايم سياسي و مطبوعاتي كه بتواند عناوين كلي اي مانند "نشر اكاذيب" و "توهين به مقدسات" و " تبليغ عليه نظام" را مشخص كند داريد؟

� مطابق قراردادهاي 1921 و 1940 ايران و شوروي درباره نظام تقسيم درياي مازندران كه سهم 50 درصدي از اين دريا را براي ايران مقرر ميكند و مقررات كنوانسيون 1969 وين راجع به اعتبار قرارداد هاي بين المللي كه ايران هم به آن ملحق شده كه مقرر ميكند قرارد هاي بين المللي حتي در صورت تغيير حكومت ها ، تجزيه يا فروپاشي كشورها همچنان بر قوت خود باقي اند ، نظر شما راجع به مذاکرات اخیر دولت ایران در مورد سهم هفده و یا بیست درصدی چیست؟

� با این فرض که اکثریت مجلس همچون دوره مجلس ششم از آن شما شود؛ و بخواهید همه مصوبات مجلس ششم را که در شورای نگهبان و یا مجمع تشخیص مصلحت بایگانی شده را دوباره به تصویب رسانید ؛ اما اگر مجددا" توسط مجمع تشخيص مصلحت نظام آن مصوبات بلوکه گردند ؛ آنگاه چه می کنید ؟

� شما برای پیوستن به کنواسیون رفع تبعیض زنان، چه خواهید کرد؟

� شما برای اصلاح در ساختار قوانین جزای اسلامی و حذف موارد مخالف با حقوق بشر، چه اقداماتی خواهید کرد؟

� نظر شما راجع به مغايرت قانون استقلال کانون وكلا و اصل بلاترديد استقلال اين نهاد به عنوان يك نهاد كاملا غير وابسته به اركان حكومتي با تشكيل كانون مشاوران حقوقي زير نظر قوه قضاييه چيست؟

ما چیزی بیش از این نمی­خواهیم:«نماینده­ای برای مردم و در خدمت مردم!�

از آنجائیکه سند برنامه انتخاباتی شما کلی و مایوس کننده است و به آنچه که ما ومردم انتظار داریم و دارند پاسخ نمیدهد؛ لذا منتظر پاسخ شما خواهیم بود.

این نامه و پاسخ احتمالی شما، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و مسلمن همه­ امضاکنندگان این نامه، اقدام به نشر آن خواهند نمود. شاید بازخورد و اظهار نظر عموم پس از انتشار پرسش و پاسخی که ان­شاءالله خواهید داد، برایتان مثمر ثمر و چراغ راه باشد.

همراهم شو تا همراهت شوم عزیز

تاریخ : پنجشنبه چهارم بهمن ما سال هشتاد و شش

دعوت کنندگان به امضا ی نامه : ناصر اشجاری - مسعود آذری - آرش خیرآبادی - هادی معمر - یحیی فاضلی -علیرضا پرویز -بهرام مجدزاده - محسن فتح الهی - امید لهبی - عادله رشیدی ـ کوروش احمد پناه - شایان سلطان زاده


Tokbilliga solresor gratis reseguider! MSN Resor


Mit 23. Jan 2008 15:13

Beitragsinfo anzeigen
#9125 von 9129
Nachr. Liste
Quelle anzeigen
Schrift mit fester Breite
Kein Zeilenumbruch
m ka
m.azari59@...
Mail senden Mail senden

Anhang(nicht gespeichert)
�ppet brev till reformister i Iran.docx
Art:
application/octet-stream
Weiterleiten < Vorheriger Beitrag | N�chster Beitrag >
Beitr�ge erweitern Verfasser Nach Datum sortieren
نامه به ستاد اصلاح طلبان
با سلام نامه ذیل در چندین وبلاگ فردا پنجشنبه جهت امضا به چاپ خواهد رسید . از مسئولین... m ka
m.azari59@...
Mail senden 23. Jan 2008
15:13
Re: نامه به ستاد اصلاح طلبان
مسعود عزيز با سلام، خسته نباشيد نامه خيلی خوبی تهيه کرديد دستتان درد نکند. من چون نه در...
forud siyAvaSpur
forud1380@...
Mail senden 23. Jan 2008
16:07
< Vorheriges Thema | N�chstes Thema >
Beitrag Nr.
Suchen:
Erweitert

Thema erstellen
Copyright � 2007 Yahoo! Deutschland GmbH. Alle Rechte vorbehalten.
Datenschutz - Allgemeine Gesch�ftsbedingungen - Richtlinien - Hilfe